Wapnö AB


Välkommen till en öppen gård!



Kontakta oss

Wapnö AB
Wapnö Gård 215
305 91 HALMSTAD
Telefon: 035-299 0300
Fax: 035-12 55 98
E-post: wapno@wapno.se
Org. nr. 556105-5228
Faktureringsadress: faktura@wapno.se

___________________________________

Konferens, hotell & restaurang   

Hotell & Restaurang 035 - 299 03 00

Stefan Green035-299 0396
stefan@wapno.se 

slottet@wapno.se 

___________________________________

Gårdsbutik

Mia Meijel035 - 299 03 95

035-299 0361
gardsbutik@wapno.se

___________________________________

Försäljning livsmedel

Försäljning/OrderTel: 035-299 0310
E-post: order@wapno.se
Fax: 035-125509

Per Molin
Försäljningschef
035-299 0306
per@wapno.se 

Peter Carlsson
Mervärdesambassadör/Säljare
035-299 0313
peter2@wapno.se

Jennie Wessman
Mervärdesambassadör/Säljare
035-299 0319
jennie@wapno.se

Fredrik Carlsson (föräldraledig)
Mervärdesambassadör/Säljare
0705-125570
fredrik@wapno.se

Andrea Djupsjö
Mervärdesambassadör/Säljare
0705-125570
andrea@wapno.se

Monica Nylander                                                                                                        Mervärdesambassadör/Säljare                                                                                   035 - 299 03 17                                                                                                            monica@wapno.se

___________________________________

Gårdsmejeri

Claus Frederiksen
Mejerist
035-299 0371
mejeri@wapno.se

___________________________________

Gårdsslakteri/chark

Fredrik KarlssonAnsvarig för slakteri/chark
035-2990362
fredrik2@wapno.se

Mick Ekegren

035-299 0316
mick@wapno.se 

Vilija Bakierskiene

___________________________________

Gårdsbryggeri och Gårdsmälteri

Juha Välitalo
Bryggare
035-299 0350
juha@wapno.se
___________________________________

Företagsfunktion

VDLennart E. Bengtsson
035-299 0301
lennart@wapno.se
wapno@wapno.se

Fax: 035-12 55 98

EkonomiavdelningBert-Göran Persson
Ekonomiansvarig
035-299 0302
bert-goran@wapno.se

Ammi Melin
Ekonomiassistent
035-299 0303
ekonomi@wapno.se

faktura@wapno.se

Kvalitet, labb, marknad, pressPaulina Stenman
Kvalitets- och kommunikationsansvarig
035-299 0304
paulina@wapno.se 


___________________________________

Division lantbruk

Växtodlinglennart@wapno.se

DjurDovile Rimkute
Ladugårdsförman
035-299 0320
dovile@wapno.se