Wapnö AB


Välkommen till en öppen gård!



Kontakta oss

Wapnö AB
Wapnö Gård 215
305 91 HALMSTAD
Telefon: 035-299 0300
Fax: 035-12 55 98
E-post: wapno@wapno.se
Org. nr. 556105-5228
Faktureringsadress: faktura@wapno.se

___________________________________

Konferens, hotell & restaurang   

Hotell & Restaurang 035 - 299 03 00

Stefan Green 035-299 0396
stefan@wapno.se 

slottet@wapno.se 

___________________________________

Gårdsbutik

Mia Meijel 035 - 299 03 95

035-299 0361
gardsbutik@wapno.se

___________________________________

Försäljning livsmedel

Försäljning/Order Tel: 035-299 0310
E-post: order@wapno.se
Fax: 035-125509

Per Molin
Försäljningschef
035-299 0306
per@wapno.se 

Monica Nylander                                                                                                       Mervärdesambassadör/Innesäljare                                                                           035 - 299 03 17                                                                                                           monica@wapno.se

Jennie Wessman                                                  Mervärdesambassadör/Säljledare                                                                        035 - 299 03 19                                                                                                            jennie@wapno.se

Andrea Djupsjö                                                        Mervärdesambassadör/Säljare                                                                            035 - 299 03 18                                                                              andrea@wapno.se

Anna Königsson                                                                                                          Mervärdesambassadör/Säljare                                                                                  035 - 299 03 07                                                                                                              anna@wapno.se   

Fredrik Carlsson                                                                                                      (föräldraledig)Mervärdesambassadör/Säljare                                                    035 - 299 03 15                                                                                                            fredrik@wapno.se 

Marcus Lilja                                                                                                              Mervärdesambassadör/Säljare HORECA                                                            035 - 299 03 13                                                                                                            marcus@wapno.se                   

                                                                                                                                                    

                        

______________________________


Gårdsmejeri

Johan  Wennberg
Mejerist 035-299 03714                                                                      johan@wapno.se

___________________________________

Gårdsslakteri/chark

Fredrik Karlsson Ansvarig för slakteri/chark
035-2990362
fredrik2@wapno.se

Mick Ekegren

035-299 0316
mick@wapno.se 

Vilija Bakierskiene

___________________________________

Gårdsbryggeri och Gårdsmälteri

Juha Välitalo
Bryggare
035-299 0350
juha@wapno.se
___________________________________

Företagsfunktion

VD Lennart E. Bengtsson
035-299 0301
lennart@wapno.se
wapno@wapno.se

Fax: 035-12 55 98

Ekonomiavdelning Bert-Göran Persson
Ekonomiansvarig
035-299 0302
bert-goran@wapno.se

Ammi Melin
Ekonomiassistent
035-299 0303
ekonomi@wapno.se

faktura@wapno.se

Kvalitet, labb, marknad, press​ Paulina Stenman
Kvalitets- och kommunikationsansvarig
035-299 0304
paulina@wapno.se 


___________________________________

Division lantbruk

Växtodling lennart@wapno.se

Djur Dovile Rimkute
Ladugårdsförman
035-299 0320
dovile@wapno.se